دسترسی مهمان ها محدود است، برای استفاده از انجمن وارد شوید، اگر حساب کاربری ندارید ابتدا ثبت نام کنید و سپس وارد شوید.

کاربران عزیز لطفا در ارسال پست های خود دقت فرمایید. هر گونه بک لینک گذاری در پست ها و یا تبلیغ برند یا نامی که مغرضانه باشد، منجر به حذف آن پست و محرومیت دائمی ارسال کننده میباشد.

مهمان گرامی، هرگونه ارسال پست نامرتبط به نام و محور موضوع انجمن از این لحظه ممنوع بوده و مشاهده آن نیز محرومیت در پی خواهد داشت.


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هاست وب سایت را خود به عهده بگیریم و یا آن را به شرکت وب هاست بسپاریم
#1
بهترین هاست برای وب سایت شما چه کسی می تواند باشد ، شما یا شخص دیگری ؟ پاسخ به این سؤال کنترل و راحتی در مقابل هزینه میباشد. انجام دادن عملیات وب سرور حداکثر کنترل و راحتی را برای شما خواهد داشت ، ولی بسیار پر هزینه خواهد بود. هاستینگ معمولا بسیار پرهزینه میباشد مگر اینکه شرکتی یک سرمایه گذاری بلند مدت بر روی مشتریان و هزینه ها بگذارد. با این حال سخت می شود به اقتصاد خدمات وب هاست ضربه وارد کرد و خود به تنهایی هاست را برای وب سایت خود روبه راه کنیم.
در اینجا من هزینه هاست وب سایت را اگر بخواهیم خودمان انجام بدیم بیان می کنم اول تجهیزات : که به یک سرور ، دنده های ارتباط  ، شبکه داخلی ، و روتر خاص ، نیاز خواهیم داشت که هزینه این تجهیزات چیزی بین 5000$ تا 15000$ خواهد بود.  دوم ارتباطات : که به طور معمول از کابل T-1 استفاده می شود و هزینه سالانه آن 8000$ تا 12000$ خواهد بود.   سوم یک مکان و یا اتاق برای سرور و کارگران که امنیت و دسترسی به ارتباطات به عهده انها خواهد بود این هزینه را سخت می شود حدس زد اما می توان گفت تقریبا سالانه 5000$. چهارم پرسنل که احتیاج به یک وب مستر (تمام یا نیمه وقت ) تکنسین ها و متخصصین که ممکن در زمان های معینی مورد نیاز باشند هزینه سالانه 40000$ تا 75000$ میباشد.
در مجموع حداقل هزینه عملیات کامل هاست و هاستینگ می تواند چیزی بین 58000$ تا 107000$ در سال اول با رسیدن به 50000$ تا 100000$ در سال پس از آن میباشد. این مبلغ بسیار زیاد میباشد برای شرکتی که صرفا یک وب سایت جهت اطلاع رسانی داشته باشد. این وضعیت برای شرکتی که کسب و کار اینترنتی داشته باشد فرق می کند باید درآمد حاصل از کسب و کار اینترنتی حداقل پوشش هزینه عملیات هاستینگ را برآورده کند. از سوی دیگر اجازه دادن یک شرکت هاستینگ هاست سایت شما را بر عهده بگیرد هزینه حدود 1500$ تا 5000$ سالانه خواهد داشت. شرکت هاستینگ می تواند ، ذخیره سازی شما را مدیریت کند ، هزینه داشتن خط ارتباط T-1 را از عهده شما بر دارد ، مراقبت از تمام عملیات روز به روز حفظ و نگهداری وب سرور و غیره بر عهده شرکت هاستینگ خواهد بود.
استفاده همه شرکت های هاستینگ راحت و مطمئن نمیباشد. اگر شما در وب سایت خود اطلاعات حساسی قرار داده باشید ، استفاده از هاستینگ شرکت نا مطمئن می تواند ریسک به حساب آید. درست است که همه شرکت ها به شما قول حفاظت و امنیت و حفظ حریم خصوصی از داده ها و اطلاعات شما را می دهند ، ولی برای انها بسیار دشوار میباشد که تضمین کنند هیچ کارمندی نقض اعتماد نکند و به داده های شما نگاهی نیاندازد. البته با امکانات خود ممکن است 100% ایمن بود و برخی راحتی و کنترل کامل را برای خود داشته باشیم.
برخی از شرکت های هاستینگ ممکن است حیله گر و کلاه بردار باشند به خصوصی در مواردی که حساب کارتی بانک مشتریان در پایگاه داده آنها باشد.  از این گونه شرکت ها درصد کمی وجود دارد اما این واقعیت است و گاهی ممکن است اتفاق بیافتد بنابراین در هنگام انتخاب شرکت هاستینگ نهایت دقت خود را بکنید.
حالا چه کسی را باید برای هاستینگ در نظر گرفت ؟ اگر پاسخ این سؤال هر کس برای خود باشد اشتباه است. بیشتر از 99% از مردم کار و کسب کوچک و متوسط را دارند ، و به سادگی هزینه کارکنان و داشتن این گونه تکنولوژی هاستینگ در منزل را ندارند. حتی آنهایی هم که کار و کسب بزرگ اینترنتی داشته باشند اغلب قاطع آنها از شرکت های هاستینگ استفاده می کنند.
چیزی که باید شما انجام دهید این است که اول تعیین کنید  که از وب سایت خوب چه هدفی دارید ، تعیین کنید که چه مقدار مگابایت برای ترافیک وب سایت خود لازم خواهید داشت. اکثر شرکت های هاستینگ قیمت خود را بر اساس ، حجم مگابایت از اطلاعات ذخیره شده ، و حجم متوقع ترافیک برای وب سایت ، قرار می دهند. همچنین شما باید پتانسیل درآمد از وب سایت خود را کشف کنید و بعدا دنبال بهترین هاستینگ و مناسب ترین هاستینگ برای خود باشید.
انواع مختلفی از وب هاست ها وجود دارد و هر کدام ویژگی های خود را دارند بنابراین مشتری برای انتخاب هاست گزینه های مختلفی در دست خود خواهد داشت. هاست های مشترک اختصاصی و چندین نوع دیگر هم وجود دارد. الان بیش تر از 5000 شرکت هاستینگ در دنیا وجود دارد برخی از آنها بزرگ و برخی دیگر کوچک میباشند. در انتخاب شرکت هاستینگ باید این نکات را در ذهن خود داشته باشید ، آیا این شرکت امنیت و راحتی برای شما فراهم می کند ؟ ایا این شرکت با کیفیت است ؟ آیا به زبان شما صحبت می کند ؟ ایا مشتریان بین المللی دارد ؟ چه کسی این شرکت را اداره می کند ؟ ایا تمام نیاز های شما را درک و براورده می کند؟
پاسخ
 سپاس شده توسطsMostafaB (8-15-1393، 06:56 عصر)


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان