دسترسی مهمان ها محدود است، برای استفاده از انجمن وارد شوید، اگر حساب کاربری ندارید ابتدا ثبت نام کنید و سپس وارد شوید.

کاربران عزیز لطفا در ارسال پست های خود دقت فرمایید. هر گونه بک لینک گذاری در پست ها و یا تبلیغ برند یا نامی که مغرضانه باشد، منجر به حذف آن پست و محرومیت دائمی ارسال کننده میباشد.

مهمان گرامی، هرگونه ارسال پست نامرتبط به نام و محور موضوع انجمن از این لحظه ممنوع بوده و مشاهده آن نیز محرومیت در پی خواهد داشت.


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرکتهای دارویی چگونه ثبت می شوند؟
#1
دارو سازی و داروشناسی یکی از شاخه های بسیار مهم رشته پزشکی در حال حاضر است. شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند بسیار حائز اهمیت هستند چرا که یک نیاز بسیار اساسی انسان ها، احتیاج به درمان و بهداشت است.
جهت ثبت شرکت دارویی باید یک سری اطلاعات و تعریف هایی مد نظر قرار گرفته شود که در بدین شرح است
طبق ماده1 آئين نامه تأسيس و فعالیت شركتهاي پخش دارويي :
مؤسسات دارويي: مؤسسات دارويي به شركتهاي توليدكننده، واردكننده و شركتهاي فوريتي واردات دارو كه صلاحيت آنها مطابق قانون به تأييدرسيده  و مجوز فعاليت آنها صادر شده است، اطلاق مي‌گردد.
طبق ماده 2 آئين نامه مربوطه :
شركت پخش سراسری: شركتي است كه طبق قانون به ثبت رسيده و در اساسنامه آن موضوع فعالیت شرکت، توزيع دارو قيد شده و با كسب مجوزهای لازم، مُبادرت به توزيع دارو و شیرخشک و مکمل های غذایی رژیمی، غذاهای کمکی شیرخواران، لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده های آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی و ملزومات دارویی مجاز در سراسر كشور مي‌نمايد و واسط بين مؤسسات دارويي مجاز و داروخانه هاست.
همچنین ماده 4 آئين نامه تأسيس و فعالیت شركتهاي پخش دارويي شرکت پخش استانی را به صورت زیر تعریف می کند:
شركت پخش استانی: شركتي است كه طبق قانون به ثبت رسيده و در اساسنامه آن موضوع فعالیت شرکت، توزيع دارو قيد شده و با كسب مجوزهاي لازم، مُبادرت به توزيع دارو و شیرخشک و مکمل های غذایی رژیمی، غذاهای کمکی شیرخواران، لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده های آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی و ملزومات دارویی مجاز در سطح استان محل تقاضا مي‌نمايد و قبل از ابلاغ این آیین نامه مجوز فعالیت لازم را اخذ نموده است.

ـ شرایط تأسيس شرکت دارویی:
به موجب ماده 6 آیین نامه تاسیس و فعالیت شرکت های پخش دارویی، هر شخص حقوقي كه در اساسنامه آن موضوع توزيع دارو قيد شده باشد مي‌تواند بر اساس ضوابط درخواست تأسيس شركت پخش سراسري يا شركت پخش استاني نمايد.
تعداد شركتهاي پخش سراسري با توجه به گردش مالی و حجم بازار دارویی کشور هر 5 سال یکبار به تشخیص کمیسیون قانونی مرکز تعیین می گردد.
وفق ماده 10 ، مدیر عامل شرکت می بایست همزمان با درخواست تأسیس شرکت پخش مدارک و مستندات ذیل را طبق ضوابط ارائه نماید. بدیهی است صرفاً به درخواست متقاضی که مدارک کامل مورد نیاز را ارائه نموده باشد، ترتیب اثر داده خواهد شد.


پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان