دسترسی مهمان ها محدود است، برای استفاده از انجمن وارد شوید، اگر حساب کاربری ندارید ابتدا ثبت نام کنید و سپس وارد شوید.

کاربران عزیز لطفا در ارسال پست های خود دقت فرمایید. هر گونه بک لینک گذاری در پست ها و یا تبلیغ برند یا نامی که مغرضانه باشد، منجر به حذف آن پست و محرومیت دائمی ارسال کننده میباشد.

مهمان گرامی، هرگونه ارسال پست نامرتبط به نام و محور موضوع انجمن از این لحظه ممنوع بوده و مشاهده آن نیز محرومیت در پی خواهد داشت.


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آب و هوای گرجستان در فصول مختلف چگونه است ؟
#1
آب و هوای گرجستان متنوع است و با توجه به وسعت کوچک این کشور شگفت انگیز به نظر می رسد . گرجستان دارای دو منطقه اصلی آب و هوایی است که مربوط به قسمت شرقی و غربی آن می باشند . روسیه ، ترکیه ، ارمنستان و آذربایجان همسایه های گرجستان هستند و دریای سیاه از سمت غرب مرز این کشور را مشخص می کند . وجود رشته کوه های قفقاز کوچک و بزرگ در گرجستان سبب شده تا از تاثیر هوای سرد شمال و اقلیم گرم و خشک جنوب کاسته شود .

الگوهای آب و هوایی قسمت شرقی گرجستان تحت تاثیر توده های هوای خشک خزری از شرق و توده های هوای مرطوب دریای سیاه از غرب هستند که نفوذ توده های هوای مرطوب از دریای سیاه اغلب توسط دامنه های کوهستانی لیخی و مشکه تی مسدود می شود . در این بخش از گرجستان بارندگی به سبب رطوبت کم و خشکی هوا به طور قابل ملاحظه ای از قسمت غربی کمتر می باشد . بیشتر قسمت های گرجستان شرقی تابستان هایی گرم و زمستان هایی نسبتا سرد را تجربه می کند .
[تصویر:  georgiaweather2nextrip-qpr.jpg]


قسمت اعظم گرجستان غربی در منطقه نیمه گرمسیری مرطوب واقع شده اند و بارندگی در آن ها در طول سال به طور یکنواخت پراکنده شده است . البته باید توجه داشت که در فصل پاییز این بارندگی ها کمی سنگین تر از فصول دیگر می باشند . در این منطقه شرایط آب و هوایی به ارتفاع بستگی دارد به طوری که در قسمت های کم ارتفاع هوا نسبتا گرم و در قسمت های کوهستانی تابستان ها مرطوب و زمستان ها برفی خواهد بود . در گرجستان بهار و پاییز مرطوب ترین ایام و تابستان و زمستان خشک ترین فصول هستند .

بهار در گرجستان
فصل بهار زمانی است که در ان نه از سرمای زمستان خبری است و نه گرمای تابستان . فقط در روزهای میانی این فصل امکان بارندگی وجود دارد لذا برای سفر به گرجستان در این فصل لباس مناسب و چتر به همراه داشته باشید .

تابستان در گرجستان
در فصل تابستان متوسط دمای هوا در گرجستان بین 20 تا 30 درجه سانتیگراد است و برای گرفتن حمام آفتاب در سواحل دریای سیاه مناسب می باشد .

پاییز در گرجستان
رنگ های زیبای پاییز به گرجستان جذابیت ویژه ای می بخشند . در این فصل هوا قابل پیش بینی نیست و گاهی ممکن است به مانند تابستان هوا گرم شود و گاهی به مانند زمستان هوا سرد . پس بهتر است با تجهیزات کامل به سفر بروید .

زمستان در گرجستان
در زمستان گرجی ها هوای سرد را تجربه می کنند و دمای شبانه اغلب به زیر صفر می رسد . کوه های گرجستان در فصل زمستان میزبان علاقه مندان به ورزش های زمستانی می باشند .

منبع : lezatesafar.com
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان